Nejlepší české restaurace

Sponzorované odkazy

Považujete se za skutečného gurmána a vaše chuťové pohárky jen tak něco obyčejného rozhodně nenadchne? Pokud toužíte po skutečně vytříbeném gastronomickém dobrodružství, které ve vás zanechá trvalý, samozřejmě kladný, zážitek, potom pro vás máme výběr nejlepších restaurací, které můžete v České republice navštívit, a jsme si jisti, že až některé z nich vyzkoušíte, budete doslova nadšeni. Proč si neudělat třeba víkendový výlet za kulinářskou extází do některého z námi navržených podniků? Takže začněme.

Jako první, ale nacházející se na konci pomyslného žebříčku, vám představíme italskou restauraci Pagana. Tento prvotřídní se nachází v Praze 1 na Novém Městě v ulici Spálená 14. Je trochu obtížné toto místo najít, ale trocha hledání rozhodně stojí za to. Jídlo je vynikající, atmosféra rovněž. Ideální místo pro rodinnou večeři.

Další naše zastávka bude na Starém Městě v Praze na ulici Vejvodová 1. Zde můžete zavítat do vynikající mezinárodní restaurace Le Terroir, v níž vám uvaří šéfkuchař Jan Punčochář. Kromě naprosto báječného jídla je tu rozsáhlý sklep pro milovníky vína s 800 druhy z celé Evropy. Součástí restaurace je také úžasná fromagerie neboli sýrárna.

A jako třetí v řadě jsme vybrali něco pro fajnšmekry japonské kuchyně. Brněnská restaurace Koishi Fish & Sushi je skutečný klenot a najdete ji v ulici Údolní 11. Vaří se zde japonská kuchyně, rybí kuchyně a česká moderní kuchyně. Pokud holdujete rybím pokrmům, budete v dokonalém sedmém nebi. Sushi vám zde připraví mistr Tadayoshi Ebina.

Ve čtvrté a předposlední gurmánské zastávce se vrátíme do Prahy. V ulici Veleslavínová se nachází slavný hotel Four Seasons s fenomenální restaurací Allegro. Vaří se zde italská, mezinárodní a středomořská kuchyně. Je to první restaurace v České republice oceněná Michelinskou hvězdou a navštěvují ji významné celebrity a osobnosti.

A to nejlepší na konec! Naprostá špička mezi všemi českými restauranty, nejprestižnější podnik a naprosto neuvěřitelný gastronomický zážitek, který vás zajisté uzemní. Restaurace La Degustation Boheme Burgeoise. Vaří zde mezinárodní a českou kuchyni a až toto místo navštívíte, budete vědět, že u nás nemá konkurenci.